UI/UX tervezés
Hiába hasznos egy applikáció, ha a felhasználók nehezen tanulják meg vagy kényelmetlennek érzik a kezelését, nem szívesen fogják használni. UI/UX tervezés szolgáltatásainkkal segítünk alkalmazását egyszerűen kezelhetővé és átláthatóvá tenni, hogy ügyfelei, kollégái maximálisan ki tudják használni a különböző funkciók nyújtotta lehetőségeket.
Milyen esetben van szükség UI/UX tervezésre?
Ha le akarnánk egyszerűsíteni, azt mondanánk: mindig.
A UI (user interface) magát a felhasználói felületet jelenti, a UX (user experience) pedig a felület használatához kapcsolódó felhasználói élményt, ami nem csak a felhasználó alkalmazásról alkotott véleményét, hanem akár az egész céghez fűződő viszonyát is meghatározhatja.
Egy jól tervezett, egyszerű és logikus felépítésű alkalmazás nagy mértékben képes növelni a hatékonyságot, a konverziós értékeket, az eladások számát, valamint a dolgozói és ügyfél elégedettséget is.
Miből áll egy UI/UX tervezési folyamat?
- Megértés
Mielőtt belevágunk a tervezésbe, fontos megértenünk a projektet és az elérendő rövid és hosszú távú célokat. - Célcsoport(ok) meghatározása
Feltérképezzük a célcsoportba tartozók jellemzőit és perszónákat alkotunk az egyes csoportokhoz. E perszónákon keresztül gyűjtjük össze és rangsoroljuk a majdani felhasználók igényeit, preferenciáit, félelmeit vagy épp nehézségeit. - Folyamat tervezés (user journey)
Itt még nem konkrét felületeket tervezünk, hanem az összes lehetséges folyamatot vázoljuk fel lépésről-lépésre, kezdve a célok és a célcsoport jellemzők alapján meghatározott 2-3 legfontosabb útvonallal. - Képernyők tervezése
A célcsoportok és a folyamatok meghatározása után kezdünk bele a konkrét képernyők megtervezésébe. Először drótváz (strukturális vázlat), grafikai terv, majd kattintható prototípus formájában. - Tesztelés
A tesztelés mikéntje a készülő alkalmazás típusától és céljától, a projekt méretétől és a célcsoporttól függően változhat, az egyszerű használhatósági tesztektől kezdve, a hőtérképes elemzéseken át, a szemmozgást, böngészési időt vagy kattintások számát vizsgáló felmérésekig.
A tervezési folyamat szerves része, hogy a tesztelés során kapott információk ismeretében visszalépünk a szükséges fázishoz és módosítjuk, finomhangoljuk azt, a kívánt eredmény eléréséig.